> Wycieczki zagraniczne > Wiedeń i Dolina Wachau
Wycieczki Autokarowe Ostatnie miejsca
Wachau

Program wycieczki

Program:

1 dzień – 08.09.2022 (czw.)

Wyjazd z Legnicy o godz. 6.00. Przyjazd do stolicy Austrii w godzinach popołudniowych - tego dnia zwiedzimy wzgórze Kahlenberg - miejsce odsieczy wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego, następnie przejedziemy na Grinzing – słynnej wioski winiarzy. Odwiedzimy typowy lokal z regionalnym winem - obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień – 09.09.2022 (pt.)

Po śniadaniu przejazd do centrum Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ring z okazałymi budowlami: Ratusz, Kościół Wotywny, Parlament, Opera, Plac Marii Teresy z bliźniaczymi budynkami, budynki Muzeum Historii Sztuk Pięknych i Muzeum Historii Naturalnej, starówka. Czas wolny na kawę i słynny tort Sachera. Następnie przejdziemy uliczkami dawnych dworskich rzemieślników do zimowej rezydencji Habsburgów – Hofburga – zwiedzanie wnętrz, które kryją zbiory cesarskich sreber, pałacowe  apartamenty i muzeum Sissi. Obiadokolacja w mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień – 10.09.2022 (sb.)

Po śniadaniu przejazd w rejon malowniczej Doliny Wachau - winnego regionu wpisanego na Listę UNESCO. Oglądanie z zewnątrz barokowego opactwa Benedyktynów w Melk oraz spacer po pięknym starym mieście. Rejs statkiem po Dunaju trasą z Melk do Spitz, wśród urodzajnych krajobrazów przesyconych zielenią winnic, przeplatanych starymi zamczyskami. Następnie przejazd od Durnstein aby zakupić charakterystyczne dla tego regionu wina, morelowe przysmaki, a przede wszystkim słynną morelówkę. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień - 11.09.2022 (nd.)

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Zwiedzanie pałacu wewnątrz oraz spektakularnych, znanych na cały świat ogrodów. Wyjazd do Polski ok. 14:00. Przewidywany powrót do Legnicy ok. godz. 23:00.

Cena obejmuje

przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, WC, DVD, barek) 3 noclegi w hotelu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) 3 śniadania 3 obiadokolacje ubezpieczenie: KL (20.000 Euro), NNW (15 000 PLN), bagażu (1.000 zł) obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe opiekę pilota - przewodnika na całej trasie opłaty parkingowe Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje

Biletów wstępu, lokalnego przewodnika – orientacyjny koszt: 60 EUR

Masz pytania? Napisz do nas

Wycieczki Autokarowe Ostatnie miejsca
Wachau

Austria

Wiedeń i Dolina Wachau

08-11.09.2022 (4 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
550 zł
+140€

Oferty w podobnej cenie