> Pielgrzymki > Włochy - Sycylia
Pielgrzymki Autokarowe Ostatnie miejsca
Palermo. Odkrywamy sloneczna stolice Sycylii article

Program wycieczki

1 dzień (pn.)       Wyjazd o godz. 02:00. Przejazd do Włoch przez Niemcy. Dojazd do Genui. Obiadokolacja przed wejściem na pokład promu. Wypłynięcie do Palermo około godziny 21. Zakwaterowanie w kabinach 4 osobowych. (1260 km)

2 dzień (wt.)        Śniadanie na promie. Dopłynięcie do Palermo póżnym popołudniem. Msza Św. Spacer po mieście: Stare Miasto, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice, katedra (modlitwa przy srebrnym sarkofagu św. Rozalii z Palermo). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (śr.)          Śniadanie. Przejazd do Agrigento – spacer po mieście, z którego wywodzą się najstarsze klany mafii sycylijskiej. Przejazd do Valle dei Templi – Doliny Świątyń – jednego z najważniejszych śladów istnienia Wielkiej Grecji. Zwiedzanie parku archeologicznego. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Taorminy. (345 km)

4 dzień (czw.)       Śniadanie. Dzień wolny dla uczestników, plażowanie. *Dla osób chętnych - możliwość wycieczki fakultatywnej na wulkan Etna (65 Euro). Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (pt.)          Śniadanie. Przejazd do Noto – miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Katedra, Palazzo Ducezio. Następnie przejazd do Syrakuz. Zwiedzanie m. in. Dzielnicy Neapolis, ruin teatru greckiego, ołtarza starożytnego. Obiadokolacja i nocleg. (307 km)

6 dzień (sb.)         Śniadanie. Przejazd do Taorminy. Zwiedzanie miasta: brama Messyńska, kościół św. Katarzyny, Teatr Grecki. Po południu czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (nd.)         Śniadanie. Przejazd do Neapolu, spacer po mieście. Gdy czas pozwoli, nawiedzenie grobu Ks. Dolindo Ruotolo. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Neapolu. (600 km)

8 dzień (pn.)        Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Msza Św. Następnie przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra- modlitwa przy grobie Św. Jana Pawła II, zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Bazylika św. Jana na Lateranie, św. Pawła za murami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

9 dzień (wt.)        Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Spacer po starym Rzymie – Colloseum, Pałac Wenecki, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień (śr.)       Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkulą i Bazyliki św. Franciszka z grobem. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rimini. (400 km)

11 dzień (czw.)    Śniadanie. Do południa plażowanie. Po południu wyjazd do Polski. (1400 km)

12 dzień (pt.)       Zakończenie pielgrzymki w godzinach porannych.

Cena obejmuje

 Przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, video, barek, WC)  9 noclegów (pokoje 2,3-osobowe w hotelach***)  10 obiadokolacji i 10 śniadań  1 nocleg na promie Genua – Palermo w kabinach 4 osobowych  ubezpieczenie KL (20.000 Euro), NNW (15 000 PLN), bagażu (1.000 zł) obejmujące także zachorowania z powodu COVID-19 i choroby przewlekłe  Opieka pilota - przewodnika na całej trasie  Śpiewnik pielgrzymkowy, magnes

Cena nie obejmuje

 Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 160 €  Biletów wstępu – 100 €  Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 230 zł

Masz pytania? Napisz do nas

Pielgrzymki Autokarowe Ostatnie miejsca
Palermo. Odkrywamy sloneczna stolice Sycylii article

Włochy Palermo

Włochy - Sycylia

12-23.09.2022 (12 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Autokar
cena za os.
1650 zł
+460€
Wolne miejsca (6)

Oferty w podobnej cenie