> Pielgrzymki > Odpust Matki Bożej z Guadelupe
Pielgrzymki Samolotowe Ostatnie miejsca
WhatsApp Image 2022 03 30 at 10.23.37 AM

Program wycieczki

Program:

29.11       Rano przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Meksyku z międzylądowaniem w Monachium. Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

30.11       Śniadanie. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Przejazd na lotnisko. Wylot do Cancun. Transfer do hotelu. Wypoczynek w formule All Inclusive.

01.12       Wypoczynek i plażowanie w hotelu All Inclusive.

02.12       Śniadanie. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu - Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Obiadokolacja i nocleg.

03.12       Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Następnie spacer po kolonialnej starówce Campeche. Przejazd do stanu Chiapas do Palenque. Kolacja i nocleg.

04.12       Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Kolacja i nocleg w Palenque. Wizyta w indiańskich wioskach: San Juan Chamula oraz Zinacantan. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Obiadokolacja i nocleg.

05.12       Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero - Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Obiadokolacja i nocleg.

06.12       Śniadanie. Przejazd przez góry Sierra Madre do stanu Oaxaca. Zwiedzanie ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorny spacer po kolonialny centrum miasta Oaxaca. Obiadokolacja i nocleg.

07.12       Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Obiadokolacja i nocleg.

08.12       Śniadanie. Do południa przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do pobliskiego  wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Przejazd do słynącego z wyrobów srebra – Taxco.  Spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Obiadokolacja i nocleg w Taxco.

9.12 Pt Śniadanie. Po południu przyjazd do słynnego kurortu Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu bezpośrednio położonym przy plaży.

10.12       Plażowanie i odpoczynek w Acapulco – All inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

11.12       plażowanie i odpoczynek. Po wczesnej obiadokolacji przejazd do miasta Meksyk na nocleg.

12.12       Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe na corocznym świecie odpustowym. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

13.12       Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

14.12       Przylot do Berlina z międzylądowaniem w Monachium. Transfer autokarem do Polski.

Cena obejmuje

• Przelot samolotem Berlin – Monachium – Miasto Meksyk – Monachium – Berlin • Przelot na trasie Miasto Meksyk - Cancun • Bagaż główny (20 kg) oraz bagaż podręczny (10 kg) • Transfery autokarowe do Berlina i w Meksyku • hotele 3-4**** według lokalnej kategorii • śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Cancun i Acapulco • bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu • opieka przewodnika-pilota • ubezpieczenie 30000 Euro KL, 1500 PLN NNW, 1000 PLN Bagaż z rozszerzeniem o choroby przewlekłe i Covid

Cena nie obejmuje

• napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive • napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 40 usd/pax) • dopłata do pokoju jednoosobowego – 600 $

Masz pytania? Napisz do nas

Pielgrzymki Samolotowe Ostatnie miejsca
WhatsApp Image 2022 03 30 at 10.23.37 AM

Meksyk Miasto Meksyk

Odpust Matki Bożej z Guadelupe

29.11-14.12.2022 (16 dni )
Wyżywienie: Śniadania i Obiadokolacje
Transport: Samolot/autokar
cena za os.
6000 zł
+1700$
Wolne miejsca (2)

Oferty w podobnej cenie